Szeptemberi programok Kárpátalján

Lassan véget ér a nyár, de Kárpátalján szeptemberben is számos rendezvény és fesztivál csalogatja a kikapcsolódásra, igényes időtöltésre, feltöltődésre vágyókat. Összeállítottunk egy listát, amiből mindenki kedvére válogathat.


Szeptember 1. – Erkel Ferenc: Hunyadi László – opera három felvonásban. Szervező: Magyar Állami Operaház. Helyszín: Beregszász, Amfiteátrum. Időpont: 19.00 óra.

Szeptember 1. – Csehov: Egyfelvonásos komédiák. Bp., Ferencvárosi Pinceszínház előadásában. Helyszín: Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház, Beregszász. Időpont: 21.00 óra.


Szeptember 1-15. – VI. Kárpátaljai Nemzetközi Szobrásztábor a Család témakörben. Helyszín: Kvitka Polonini üdülő. Szervező: Pro Arte Munkács Civilszervezet, melynek elnöke Matl Péter munkácsi szobrászművész. A nemzetközi szobrásztáborban készülő négy családot szimbolizáló kőszobor, melyek alkotói nemzetközi elismerést szerzett művész-családanyák, a 800 éves Tiszapéterfalvának és társközségeinek (Tiszabökény, Tiszafarkasfalva, Tivadarfalu, Forgolány) lesznek ajándékozva. A 800 éves jubileumi ünnepségre 2019. szeptember 15-én (vasárnap) délután 14 órai kezdettel kerül sor, ahol az Árpád-kori magyarlakta településeken – Tiszabökényben, Tiszafarkasfalván, Tiszapéterfalván és Forgolányban –ünnepélyesen felavatják a négy kőszobrot a Pro Arte Munkács Civilszervezet, a Magyar Értelmiségiek Kárpátaljai Közössége, a Tiszabökényi Római Katolikus Egyházközség és a Péterfalvai Polgármesteri Hivatal szervezésében.


Szeptember második hétvégéje szinte zsúfolva van programokkal.


Szeptember 7. – DobóFeszt. Szervező: Pro Cultura Subcarpathica. Helyszín: Császlóc, Sportpálya. Időpont: 15.00 óra.


Szeptember 8. – DobóFeszt. Szervező: Pro Cultura Subcarpathica. Helyszín: Szerednye, Központ. Időpont: 15.00 óra.


Szeptember 7-8. – HungaryFest 2019. Szervező: Magyarország Ungvári Főkonzulátusa. Helyszín: Ungvár, Magyarország Ungvári Főkonzulátusa. Időpont: 10.00 óra. Szeptember 8-án, a fesztivál keretében az Ungvári Filharmónia épületében 16.00 órától a Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül c. színházi előadásra kerül sor.


Szeptember 8. – Hucul Brinza Fesztivál. Helyszín: Rahó.


Szeptember 12. – Borászat és borturisztika Magyarországon: a bor és a turizmus nyerő párosítása című konferencia. Szervező: Magyarország Beregszászi Konzulátusa és a „Shalom” Alapítvány. Helyszín: Kárpátalja, Beregszász, Munkácsi út 190 (a Vérke-patak partján). Időpont: 9:00 (közép-európai idő szerint).


Szeptember 13-15. – „Városi Sör” Sörfesztivál. Helyszín: Munkács, Győzelem Park. A rendezvényen kizárólag kézműves söröket készítő kárpátaljai sörfőzdék mutatják be termékeiket.


Szeptember 13-15. – Ungvári Városnapok.


Szeptember 14. – XXIV. Kárpátaljai Magyar Zenésztalálkozó

Helyszín: Beregszász, Barátság stadion (Muzsalyi út). Időpont: 15.30. (OMEGA koncert 20.00 órától).


Szeptember 14-15. – Técsői Városnapok.


Szeptember 15. – Pilátus éjszakája – egyfelvonásos történelmi dráma. Szervező: Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház, Beregszászi Római Katolikus Egyházközség. Helyszín: Beregszász, Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház. Időpont: 16.00 óra.


Szeptember 19. – XVIII. Turjevrocentr – Zakarpattya 2019 Nemzetközi Turisztikai Kiállítás és Vásár. Helyszín: Ungvár, „Bagolyfészek” Kulturális-Történelmi Központ. Időpont: 9.00 óra.


Szeptember 22. – III. BercsényiFest. Szervező: Pro Cultura Subcarpathica. Helyszín: Ungvár, Ungvári vár. Időpont: 15.00 óra.


Szeptember 24. és 25. – Lisa Langseth: A karmester szeretője. Helyszín: Beregszász, Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház. Időpont: 18.00 óra.


Szeptember 28. – V. Beregszászi Jótékonységi Félmaraton. A régió egyetlen, különleges élményt nyújtó futórendezvényén a gyerekek és felnőttek is több táv közül választhatnak. Szervező: Magyar Ökumenikus Segélyszervezet. Helyszín: Jánosi, Barna György Stadion. Időpont: 8.00 óra.


Élményekben gazdag kikapcsolódást kívánunk mindenkinek!

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square